کسانی که حداقل یکبار برای تبلیغ کسب و کار خود اقدام به چاپ تراکت کرده اند حتما با مشکل پخش کردن تراکت هم مواجه شدند . کاری که تا قبل از انجام آن ، خیلی سخت به نظر نمی آید . 

اما دقیقا همین جا ؛ نقطه شروع ماجراست …. زمانی که یک مقدار کمرویی ! یک مقدار استرس و البته آشنایی نداشتن با مناطق مدنظر برای پخش تراکت .

شاید شما برای پخش تراکت نفرات زیادی رو دیده باشید که واسه کار خودشان تبلیغ میکنند . سایت دیوار و شیپور شاید بهترین جا برای پیدا کردن این نفرات باشه … جایی که با جستجوی کلمه « تراکت » یا « تراکت پخش کن » با لیست بلندی از این دست آگهی ها روبرو میشوید . 

عموما هم توی متن تبلیغشان این جملات دیده میشود : 

• پخش ۱۰۰‎٪ تضمینی 

• پخش تا آخرین برگه 

• حلال وار 

• هر طور که شما بخواهید  و  ……

اما آیا به راستی متر و معیاری برای اثبات این موارد وجود دارد ؟!

پخش ۱۰۰‎٪ تضمینی : 

البته همه میدانیم که واژه تضمینی  ؛ مطلق نیست و ما هم ادعایی در اینباره نداریم  ، اما اطمینان داریم نفرات ما به بهترین شکل در انجام وظایف خود  متعهد هستند و البته نظارت مستمر ما در حین کار بر نحوه عملکرد نفراتمان  نیز تضمین کننده کار ماست  . 

البته یادمان نرود که « طراحی تراکت » و مطالب مهم در هنگام چاپ تراکت مهمترین علت موفقیت یا عدم موفقیت در اثربخشی تراکت است و رعایت نکردن اصول مهمی که ما نیز در سایت به آن اشاره کرده ایم ، پخش ۱۰۰ درصدی تراکت را هم بی اثر خواهد کرد .

• تعیین مکان ، زمان و نفرات هدف 

برنامه ریزی قبل از پخش تراکت و پیدا کردن بهترین مکان ، زمان و نفرات هدف باعث به دست آمدن بهترین نتیجه خواهد شد . شما بایستی قبل از هر کاری بدانید که هدفتان از پخش تراکت چیست ؟

آیا فقط به خاطر خالی نبودن عریضه است یا میخواهید بگویید که شما هم هستید یا فکر تبلیغ خدمتی جدید و متفاوت هستید ؟

اگر بنا بر یکبار چاپ و توزیع تراکت دارید ما می گوییم که پولتان را هدر ندهید چون اصلا تاثیری بر کارتان نخواهد داشت !!! چرا که ایده های یکباره توأم با عجله و بدون استراتژی است و معمولا بعد از چاپ ایده های تکمیلی به ذهن شما خواهد رسید که کاش اینطوری نبود یا کاش فلان عکس رو میگذاشتم یا فلان مورد رو نمی نوشتم یا می نوشتم …. 

پس توصیه می کنیم قبل از چاپ تراکت تمام جوانب کار را با وسواس و حوصله بررسی کنید . یک هفته دیرتر اما کاملتر ضرر کمتری از تراکت های با عجله و بدون استراتژی دارد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *